Aktualności

Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

by Wieslawa Przybyło-Cieślik -
Number of replies: 0

Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Obraz a słowo" zorganizowanego przez Muzeum Okręgowe w Bytomiu została nasza uczennica Maria Kucharska kl. VII b, która zdobyła Wyróżnienie za pracę literacką inspirowaną dziełem malarskim Maurycego Gottlieba "Jałmużna". Marysia napisała urzekający w swej prostocie utwór wierszowany pt."Ona jest", czym zapewne zwróciła uwagę szacownego grona jurorskiego. Na konkurs do muzeum wpłynęło 121 prac z całej Polski, a z naszej szkoły wzięło w nim udział 4 uczniów z klas  VI i VII. Obszary, których podjęli w swych realizacjach, to analiza formalna dzieła malarskiego i wiersz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły i dziękujemy przede wszystkim Marysi, Brawo!i Brawa też dla nauczyciela języka Polskiego Pani Joanny Szczesio- Gawrońskiej - wychowawcy klasy za merytoryczne wsparcie.

Cieszymy się bardzo i doceniamy Marysi twórczą pracę w okresie ferii zimowych! Dziękujemy organizatorom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Obraz a słowo"za wspaniały pomysł popularyzacji kolekcji muzealnych w Polsce i edukację kulturalną związaną ze sztuką.

Dołączamy zdjęcie obrazu i wirtualną książeczkę, gdzie znajdziecie wszystkie teksty nagrodzone w tym konkursie. Strona konkursu www. muzeum.bytom.pl

Attachment Jałmużna.jpg