Aktualności

Kolejny temat koła matematycznego on-line

by Marzena Wojtysiak -

Zapraszam tym razem do Matematycznego Kalendarza Adwentowego. Tematu szukacie w zakładce Matematyka - koło matematyczne on-line. Informacja dla  osób, które jeszcze nie brały udziału w kole - konieczna jest samodzielna rejestracja. Po wybraniu  Matematyka - koło matematyczne on-line, klikacie przycisk "Zapisz mnie na kurs" i dopiero wtedy będziecie mieli dostęp do tematów koła.

Koło matematyczne on - line dla klas 5 - 8.

by Marzena Wojtysiak -
Rozpoczynamy pracę koła matematycznego on - line. Kurs jest skierowany do wszystkich uczniów, którzy lubią rozwiązywać zagadki, łamigłówki, czy rebusy. Zajmiemy się też wykorzystaniem kodów w matematyce. Będzie sudoku, obrazki matematyczne i wiele innych logicznych inspiracji.
Kurs "Koło matematyczne on - line" znajduje się w zakładce "Matematyka". Wybieramy "Koło matematyczne on - line" i zapisujemy się na nie. Wtedy dopiero będą widoczne pliki tego kursu.
Pierwszym tematem będzie "Sudoku".
Zapraszam do zabawy.

XI Konkurs Biologiczno - Ekologiczny- edycja 2019/2020

by Andrzej Różycki -

Zaczynamy Xi edycję Internetowego Konkursu Biologicznego pod hasłem „Wiem więcej”. Zadania będą umieszczane co miesiąc na platformie e-learning szkoły – e.sp1konstantynow.pl, tam też znajdziecie szczegółowy regulamin konkursu. Rozwiązania należy nadsyłać do 30 dnia każdego miesiąca.

Konkurs daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy biologiczno - ekologicznej. Trzyma w napięciu aż do ogłoszenia wyników. Najlepsi mają szansę na nagrody na koniec roku szkolnego oraz na podwyższenie oceny z biologii.

Szkolne konkursy informatyczne...

by Andrzej Różycki -

W witrynie szkolnego e-learningu ukazała się 13 (lub 3 dla innej placówki) edycja szkolnego konkursu informatycznego. Pierwszy zadaniem jest technologia 5G i Internet Rzeczy (IoT). Szczegóły w witrynie konkursowej czyli e.sp1konstantynow.pl.

Ponadto dla klas VII - VIII trwają eliminacje do Akademii Cisco. Jest szansa na uzyskanie dyplomu firmy Cisco w kategorii IT Essentials: PC Hardware and Software (Polish – 5.00) i oczywiście najwyższej oceny rocznej. Szczegóły w witrynie cisco.sp1konstantynow.pl.

Zapraszam!

 

Sprawdź się

by Marzena Wojtysiak -

W konkursie matematycznym "Sprawdź się" uczestniczyło 10 uczniów. Odbyły się 3 etapy. Najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Karolina Łuczak 3ag
  2. Laura Bujnowicz i Maja Bednarek - 3ag
  3. Piotr Miller 3ag.

Gratuluję wszystkim wyników i życzę wielu osiągnięć w nowych szkołach.

Marzena Wojtysiak

(Edytowany przez Andrzej Różycki - pierwotnie wysłano niedziela, 16 czerwiec 2019, 16:15 )

XII Internetowy Konkurs Informatyczny - podsumowanie

by Andrzej Różycki -

Zakończyła się kolejna edycja Internetowego Konkursu Informatycznego. Mimo niskiej frekwencji do samego końca trwała rywalizacja o kolejność wśród laureatów.

Szeroka tematyka konkursu min. programowanie online, programowanie muzyki, testy bezpieczeństwa sieciowego, projektowanie quizów, projektowanie tematycznych komiksów i wiele innych nie zachęciła dużego grona uczniów do systematycznej pracy. Tym większy szacunek dla laureatów!

Podsumowując: I miejsce Jakub Rutowicz kl. Va (132 pkt.). II miejsce Laura Bujnowicz kl. IIIag (108 pkt.) i III miejsce Klaudia Bujnowicz Va (92 pkt.). Wskazani uczniowie otrzymują najwyższą ocenę końcoworoczną i dyplom uznania.

Gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim za trud całorocznej pracy i rozwoju.

Older topics...